Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych

w Pleszewie

  • Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej
  • Koronawirus: informacje i zalecenia
  • Szkoła wielu kierunków i wielu możliwości rozwoju osobistego
  • Zaufały nam pokolenia - ZSUG

Szkoła Przedsiębiorczości

15.03.2010
W Światowym Dniu Konsumenta 15 marca 2010r. w Starostwie Powiatowym w Pleszewie odbyła się  VI Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej.
Jej głównym celem było propagowanie prawa konsumenckiego wśród młodzieży, zachęta do zdobywania praktycznych umiejętności w tej dziedzinie oraz zwiększenie świadomości w zakresie obrony praw przez rzeczników konsumenta. Naszą szkołę w etapie powiatowym reprezentowały uczennice klasy IIb lp: Magda Rutkowska oraz Katarzyna Szymczak.


13.03.2010
W środę w ramach  ogólnopolskiego programu Dzień Przedsiębiorczości nasi uczniowie odbywali jednodniowe praktyki. Ich miejscem pracy były trzy pleszewskie instytucje: 

  • Zespół Szkół Specjalnych w którym pracowali na stanowiskach biurowych oraz jako pomoc opiekunki do dziecka,   
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie gdzie pełnili rolę opiekuna przy Ośrodku Wsparcia oraz pracownika biurowego,   
  • jako opiekun osoby starszej i pracownik biurowy pracowali w Domu Pomocy Społecznej.

Oprócz obowiązków związanych z pracą na danym stanowisku zadaniem uczniów było przeprowadzenie wywiadu z pracownikami instytucji.W trakcie tego wywiadu zbierali informacje dotyczace umiejętności przydatnych w pracy na wybranych stanowiskach, niezbędnych kwalifikacji oraz perspektyw zatrudnienia w tym zawodzie.

Ten dzień był dla uczniów okazją do zapoznania się z obowiązkami na  danym stanowisku pracy,sami mogli dowiedzieć się jakie mają predyspozycje do wykonywania danej profesji.

Prezentacja 1                Prezentacja 2


3.12.2009
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zmagali się z tajnikami wiedzy ekonomicznej.Tym razem mieli okazję uczestniczyć w Olimpiadzie Przedsiębiorczości.Głównym organizatorem jest Fundacja Promocji i  Akredytacji Kirunków Ekonomicznych.Celem Olimpady jest rozbudzanie i  wzmacnianie postaw oraz zachowań przedsiębiorczych wśród uczniów.W etapie szkolnym OlimpIady Przedsiębiorczości udział brały uczennice klas II liceum profilowanego:Natalia Glapa,Monika Lisiecka,Marta Maryniak,Paulina Rojewska,Magdalena Krawczyk,Magda Rutkowska oraz  Katarzyna Szymczak.Teraz dziewczyny z niecierpliwością oczekują na listę osób zakwalifikowanych do etapu okręgowego Olimpiady.Życzymy im powodzenia.


10 marca uczniowie naszej szkoły pierwszy raz wezmą udział w Dniu Przedsiębiorczości.Program Fundacji Młodzieżowej Przesiębiorczości objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,Pana Lecha Kaczyńskiego.

Jego ideą jest:

  • włączanie środowisk przedsiębiorców w edukację młodzieży,
  • stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodym ludziom wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy,
  • zbudowanie mostów między szkołą a miejscem pracy.

Jednodniowe praktyki uczniowie klas II liceum profilowanego odbywać będą w Zespole Szkół Specjalnych w Pleszewie,Domu Pomocy Społecznej w  Pleszewie oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w  Pleszewie.Zobaczymy,jak poradzą sobie z nowymi obowiązkami?


Wybór wskaźników oraz punktacji w ramach Programu Certyfikat Jakości
"Szkoła Przedsiębiorczości"

Pobierz Pobierz


Galeria

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny ZSUG Pleszew
Powiat Pleszewski
Okręgowa Konisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Microsoft School
ProgreCAD - alternatywa dla AutoCAD
SKS - Szkolny Klub Sportowy
mapa serwisu

Serwis internetowy ZSUG używa plików cookies (tzw. ciasteczka) oraz innych technologii w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie akceptujesz stosowanych przez nas technologii, powinieneś natychmiast opuścić tę stronę. W przeciwnym wypadku kliknij na przycisk Akceptuję.