Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych

w Pleszewie

  • Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej
  • Koronawirus: informacje i zalecenia
  • Szkoła wielu kierunków i wielu możliwości rozwoju osobistego
  • Zaufały nam pokolenia - ZSUG

Akcja WARTO BYĆ DOBRYM w ZSUG

Strona internetowa akcji WARTO BYĆ DOBRYM - www.wartobycdobrym.pl

Akcja WARTO BYĆ DOBRYM na YouTube - http://www.youtube.com/watch?v=s8Tx6LLZjoM 

INFORMACJE DLA SPONSORÓW I DARCZYŃCÓW:   
http://wartobycdobrym.pl/informacje-dla-sponsorow/ oraz pod numerem infolinii 801999333.

W dzisiejszych czasach, gdy coraz częściej słyszy się głosy, że uczciwość nie popłaca, a dobro zwycięża tylko w bajkach, uczniowie naszego liceum profilowanego, zdają się mówić głośno i zdecydowanie: WARTO BYĆ DOBRYM. 

W bieżącym roku szkolnym, II Liceum Profilowane w Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie, przystąpiło do ogólnopolskiej akcji pod takim właśnie hasłem. Kampania WARTO BYĆ DOBRYM ma uczyć młodych ludzi poszanowania dla innych ludzi, ich emocji, uczuć i praw oraz premiować zachowania prospołeczne. Realizowana jest ona w trzech obszarach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. 

I tak oto 54 uczniów z klas pierwszych i drugich naszego liceum, realizuje już zdeklarowane zadania-dobre uczynki. Jeden z nich wygra rower! Jak jednak zgodnie podkreślają uczniowie, nie to jest najważniejsze, ale satysfakcja z dobrych uczynków i radość tych, którym się pomaga. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu, którzy wywiążą się ze swoich zadań, zostaną członkami OKI Klubu. Z udziału w akcji skorzysta także szkoła, po pierwsze: realizując misję wychowawczą, po drugie: otrzymując zestaw edukacyjnych programów multimedialnych do biblioteki szkolnej. 

Agnieszka Stańczyk - pedagog szkolny

Jakie są cele akcji WARTO BYĆ DOBRYM?

  • wyzwolenie w młodych ludziach mody na dobro, oraz uświadomienie, że warto być dobrym, a tym dobrem można zarażać innych nawet starszych.
  • pokazanie dobra i wolontariatu jako wartości, świetnej zabawy i drogi do samorealizacji.
  • docenienie odpowiedzialnego i pomocnego zachowania wobec drugiego człowieka, zwierzęcia, społeczności lokalnej, świata.

Zasady konkursu WARTO BYĆ DOBRYM:

Nagrodę główną w każdej szkole dostanie uczeń, który zostanie wylosowany spośród finalistów konkursu reprezentujących poszczególne klasy w danej szkole.

Finaliści z poszczególnych klas to uczniowie najlepiej ocenieni przez rówieśników ze społeczności danej klasy, spośród tych, którzy przystępując do akcji na początku semestru zobowiązali się do wypełnienia zadań w 3 obszarach i to zobowiązanie zrealizują:

  • Ja i bliźni - pomoc drugiemu człowiekowi,
  • Ja i społeczność - zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną,
  • Ja i świat - działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska.

Każdy uczeń, który wypełni swoje zobowiązanie otrzyma członkostwo w OKI Klubie, który został powołany, by promować i identyfikować młodzież, mogącą być przykładem dla innych.

Nagroda główna (rower marki Kross) jest już w naszej szkole!!! 

Dorośli również mogą włączyć się w akcję WARTO BYĆ DOBRYM !!!

Informacje dla osób pragnących wesprzeć akcję dostępne są na stronie internetowej akcji WARTO BYĆ DOBRYM (w zakładce - DLA SPONSORÓW)  - http://wartobycdobrym.pl/informacje-dla-sponsorow/ oraz pod numerem infolinii 801999333.

Napisali o nas, czyli informacja o akcji WARTO BYĆ DOBRYM w lokalnej prasie !!!  

Informacja na temat realizacji akcji WARTO BYĆ DOBRYM w naszej szkole zamieszczona została w lokalnym tygodniku Życie Pleszewa - nr 17 z dnia 27 kwietnia 2012 r. Zapraszam na stronę internetową redakcji - www.zycie-pleszewa.pl, gdzie w archiwum można znaleźć m.in. to wydanie gazety.

Uczniowie ZSUG podczas realizacji zdeklarowanych zadań - dobrych uczynków...

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny ZSUG Pleszew
Powiat Pleszewski
Okręgowa Konisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Microsoft School
ProgreCAD - alternatywa dla AutoCAD
SKS - Szkolny Klub Sportowy
mapa serwisu

Serwis internetowy ZSUG używa plików cookies (tzw. ciasteczka) oraz innych technologii w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie akceptujesz stosowanych przez nas technologii, powinieneś natychmiast opuścić tę stronę. W przeciwnym wypadku kliknij na przycisk Akceptuję.