Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych

w Pleszewie

 • Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej
 • Koronawirus: informacje i zalecenia
 • Szkoła wielu kierunków i wielu możliwości rozwoju osobistego
 • Zaufały nam pokolenia - ZSUG

BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

W listopadzie 2011 r. nasza szkoła przystąpiła do udziału w Ogólnokrajowym Konkursie "Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń", którego hasło brzmi: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja.

Celem konkursu "Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń" jest popularyzacja wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki, także ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, szerzenia tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach oraz solidaryzmu społecznego. Konkurs ma służyć także podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

Konkurs potrwa do 31 marca 2012 r. Przed nami 10 zadań do realizacji. Jeśli uda się nam je wykonać, wówczas nasza szkoła otrzyma tytuł "Bezpiecznej Szkoły". Jest więc o co walczyć… Zatem do dzieła!!!

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej konkursu "Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń", gdzie można zapoznać się ze szczegółami tej ogólnopolskiej akcji oraz do śledzenia poczynań naszej szkoły w realizacji zadań konkursowych.

Marlena Bącler, Agnieszka Stańczyk

 • Galeria - dot. 2 punktu  regulaminu konkursu - Przeprowadzenie szkolnego konkursu nt. Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel-uczeń, dziecko-rodzina, koledzy w miejscu zamieszkania, osiedlu, miejscowości).
 • Galeria - dot. 3 punktu regulaminu konkursu - Przeprowadzenie spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych etc. nt. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy,  obrona konieczna itp. - znajduje się na stronie naszej szkoły - www.archiwum.zsug.pl w zakładce Aktualności (z dnia 21 marca 2012 r. )
 • Galeria - dot. 4 punktu regulaminu konkursu - Przeprowadzenie pogadanek we wszystkich klasach na temat: Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne. Zalecane podjęcie tematu relacji "chłopcy-dziewczęta" – język, kultura osobista etc. "Czy uczniowie klną i dlaczego …"
 • Galeria - dot. 7 punktu regulaminu konkursu - Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasłem: Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność. 
 • Galeria - dot. 8 punktu regulaminu konkursu - Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasłem Nie jesteś sam. Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub "eurosieroctwa", gdzie szukać pomocy? Wskazany udział przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej i pomocy rodzinie, zawodowych kuratorów sądowych.
 • Galeria - dot. 9 punktu regulaminu konkursu - Przeprowadzenie konwersatoriów na temat: Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia…. Prezentacja może obejmować podstawowe reguły prawa cywilnego i karnego –  w konwencji odpowiedniej dla grup wiekowych, a także tematykę przestępczości nieletnich i wykonywania kar orzeczonych przez sądy dla nieletnich oraz sądy powszechne. 
 • Galeria - dot. 10 punktu regulaminu konkursu - Wykonanie dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez uczestniczącą w konkursie szkołę, dotyczącego kwestii bezpiecznej szkoły lub bezpieczeństwa uczniów.

ZDOBYLIŚMY CERTYFIKAT BEZPIECZNEJ SZKOŁY !!!

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny ZSUG Pleszew
Powiat Pleszewski
Okręgowa Konisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Microsoft School
ProgreCAD - alternatywa dla AutoCAD
SKS - Szkolny Klub Sportowy
mapa serwisu

Serwis internetowy ZSUG używa plików cookies (tzw. ciasteczka) oraz innych technologii w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie akceptujesz stosowanych przez nas technologii, powinieneś natychmiast opuścić tę stronę. W przeciwnym wypadku kliknij na przycisk Akceptuję.