Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych

w Pleszewie

  • Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej
  • Koronawirus: informacje i zalecenia
  • Szkoła wielu kierunków i wielu możliwości rozwoju osobistego
  • Zaufały nam pokolenia - ZSUG

Wyjątkowe święto w wyjątkowym czasie…

swieto niepodleglosci11 listopada 2020 r. obchodziliśmy wyjątkowe święto, mianowicie 102 rocznicę odzyskania niepodległości. Ze względu na częściowy lockdown kraju i szereg wprowadzonych ograniczeń ze zdalnym nauczaniem na czele obchody rocznicowe w naszej szkole przybrały inny niż zwykle charakter.

 

Uczniowie mogli obejrzeć przygotowany przez Samorząd Uczniowski (Kornelia Kaczmarek kl. II CG, Angelika Grześkowiak kl. II AG, Julia Adamek kl. III C, Karol Jachowicz kl. III E, Wiktoria Kulińska kl. III A) krótki filmik przypominający wydarzenia i postaci, którym zawdzięczamy odzyskanie niepodległości w 1918 r. oraz to w jaki sposób możemy dzisiaj pielęgnować i wyrażać miłość do swojej Ojczyzny.

Dla wszystkich chętnych uczniów przygotowane zostały również dwa zadania. Pierwsze z nich polegało na rozwiązaniu przygotowanego specjalnie Quizu na 102 rocznicę odzyskania niepodległości. Wyzwanie to podjęło aż 70 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali Wiktoria i Kasia Płonecka oraz Szymon Andrzejczak.

Drugie zadanie polegało na nadesłaniu fotografii prezentujących zawieszoną przed własnym miejscem zamieszkania flagę lub złożenie kwiatów czy też zapalenie zniczy w miejscu pamięci znajdującym się na ziemi pleszewskiej, a upamiętniającym udział Pleszewian w walkę o niepodległość Polski. To wyzwanie podjęło ponad 30 uczniów.

Wszystkim tym, którzy aktywnie włączyli się w obchody 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą szkołę oraz pamiętali o przodkach i Ojczyźnie serdecznie dziękuję.

Robert Kuźdub

 

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny ZSUG Pleszew
Powiat Pleszewski
Okręgowa Konisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Microsoft School
ProgreCAD - alternatywa dla AutoCAD
SKS - Szkolny Klub Sportowy
mapa serwisu

Serwis internetowy ZSUG używa plików cookies (tzw. ciasteczka) oraz innych technologii w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie akceptujesz stosowanych przez nas technologii, powinieneś natychmiast opuścić tę stronę. W przeciwnym wypadku kliknij na przycisk Akceptuję.