Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych

w Pleszewie

 • Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej
 • Koronawirus: informacje i zalecenia
 • Szkoła wielu kierunków i wielu możliwości rozwoju osobistego
 • Zaufały nam pokolenia - ZSUG

Komunikat

zajawka kalendarzSzanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy.
Rodziców i Uczniów proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.
Jak będzie wyglądać kształcenie na odległość w naszej szkole?
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym, tj. od 25.03.2020 - 10.04.2020 r., nauka w ZSUG nadal ( tak jak w minionych dniach) będzie organizowana na odległość.

 

Zakres materiału uwzględniający równomierne obciążenie uczniów zajęciami oraz możliwości poszczególnych uczniów, realizowany będzie w naszej szkole przy pomocy aplikacji Office 365 ( Teams). Uczniowie są dołączeni do klas na Office 365 Teams, inne dostępne kanały informacji z których korzystamy to dziennik elektroniczny, Messenger, poczta e-mail, sms. W przypadku indywidualnych problemów- proszę kontaktować się bieżąco z wychowawcą klasy.

Nauczyciele będą dla Was dostępni tutaj od Poniedziałku do Piątku w godzinach 8.00- 15.00. W tym czasie można kontaktować się ze swoimi nauczycielami, wychowawcami, pedagogiem szkolnym.

Pracować będziemy z zachowaniem naprzemiennej organizacji pracy dla klas I i II zgodnej z naszym szkolnym kalendarzem. Każdy nauczyciel uwzględniając indywidualne możliwości uczniów, monitoruje i sprawdza ich wiedzę oraz postępy w nauce, wykorzystując możliwości aplikacji Teams. Na wykonanie zadań, przyswojenie nowych zagadnień uczeń ma czas 7 dni od momentu publikacji zadania.

Bezpieczeństwo uczniów

Informacja dla uczniów i ich rodziców o kształceniu na odległość w szkole, z uwzględnieniem higieny pracy uczniów i nauczycieli oraz zasad bezpieczeństwa w sieci:

Kształcenie na odległość odbywa się z wykorzystaniem komputera, laptopa lub innego urządzenia z dostępem do Internetu. Materiały do nauki oraz zadania do wykonania przez ucznia przekazywane są uczniom za pomocą pakietu Office 365 w szczególności aplikacji Teams lub poprzez pocztę elektroniczną.

Zadania do wykonania wynikają z realizacji podstawy programowej i dostosowane są do indywidualnych możliwości psychofizycznych uczniów, w tym uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i uczniów niepełnosprawnych.

Przed przystąpieniem do nauki należy w domu zorganizować odpowiednie warunki do realizacji kształcenia na odległość. Uczeń ma możliwość pracy w tempie dostosowanym do jego indywidualnych możliwości psychofizycznych należy jednak przestrzegać wyznaczonych terminów na realizację poszczególnych zadań. Przystępując do pracy należy dokładnie, ze zrozumieniem przeczytać treść polecenia, korzystać z dostępnych materiałów i materiałów pomocniczych udostępnianych przez nauczycieli.

Pracę online należy planować zgodnie z zasadami ergonomii pracy z uwzględnieniem przerw w pracy z komputerem. Należy przestrzegać ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa w sieci i netykiety:

 • Korzystać z oprogramowania antywirusowego.
 • Nie otwierać wiadomości od nieznajomych osób.
 • Pobierać pliki tylko ze sprawdzonych źródeł.
 • Nie klikać w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e‑mail.
 • Nie podawać w sieci danych osobowych ani haseł.
 • Nie wysyłać swoich zdjęć.
 • Chronić swoje konta na serwisach społecznościowych.
 • Stosować mocne, trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr.
 • Czytać regulaminy.
 • Sprawdzać, czy strona, do której się logujesz, ma zabezpieczenie SSL (ang. Secure Socket Layer - zapewnia poufność i transmisji danych).
 • Pamiętać, że osoba, którą poznasz w sieci może nie być tym, za kogo się podaje.
 • Nie podawać nikomu danych swoich znajomych.
 • Nie publikować zdjęć swoich znajomych bez ich zgody.

 

W przypadku trudności lub problemów można kontaktować się z nauczycielami poszczególnych przedmiotów oraz pedagogiem szkolnym za pomocą aplikacji Office 365 Teams oraz dziennika elektronicznego, w razie problemów technicznych pomocy udziela p. I. Mikstacka-Mikuła.

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Nauka w tych specyficznych warunkach i nowej formie jest dzisiaj koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Dziękuję za dotychczasowe wysiłki i aktywność. Liczę na Państwa i Was drodzy Uczniowie, zrozumienie i współpracę. O wszelkich zmianach i nowych ustaleniach, będziemy Państwa i Uczniów bieżąco informować.

Życzę wszystkim dobrego zdrowia i #zostańwdomu.

 

Iwona Kałużna - dyrektor szkoły

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny ZSUG Pleszew
Powiat Pleszewski
Okręgowa Konisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Microsoft School
ProgreCAD - alternatywa dla AutoCAD
SKS - Szkolny Klub Sportowy
mapa serwisu

Serwis internetowy ZSUG używa plików cookies (tzw. ciasteczka) oraz innych technologii w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie akceptujesz stosowanych przez nas technologii, powinieneś natychmiast opuścić tę stronę. W przeciwnym wypadku kliknij na przycisk Akceptuję.