Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych

w Pleszewie

  • Szkoła prowadzona przez profesjonalistów
  • Szkoła wielu kierunków
  • Zaufały nam pokolenia - zaufaj i Ty
  • W życiu ważne jest kim jesteś
  • Zdobądź zawód

Regionalny Kongres Zawodowy

Regionalny Kongres ZawodowyDelegacja naszej szkoły w składzie: Dyrektor – Iwona Kałużna, nauczyciele zawodu – Sabina Guz, Grzegorz Kwiatek wraz z uczniami: Oskar Wojtkowiak, Mateusz Walendowski, Wiktoria Wojciechowska, Wiktoria Siedlecka uczestniczyła w Regionalnym Kongresie Zawodowym, który odbył się 27.03.2019 r. w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach k/Wrześni. Stoisko ZSUG w Pleszewie, przygotowane przez nauczycieli i uczniów prezentowało ofertę naszej Szkoły w zakresie kształcenia w branżowej szkole I stopnia.

Nasze stoisko odwiedzili uczestnicy Kongresu między innymi: Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu Pani Violetta Słupianek, Wicestarosta Damian Szwedziak.

Celem Kongresu było upowszechnienie zmian w szkolnictwie branżowym zainicjowanych w 2016 roku, przedstawienie rozwiązań zwiększających wpływ pracodawców na funkcjonowanie kształcenia zawodowego oraz prezentacja potencjału szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie.

„Dzisiejszy Kongres prezentuje ogromny potencjał szkół prowadzących kształcenie zawodowe i techniczne. Jestem przekonana, że będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy pomiędzy szkołami a pracodawcami” - mówiła inaugurująca wydarzenie wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Podczas roboczych spotkań przedstawiono praktyczne rozwiązania w zakresie współpracy pracodawców ze szkołami i możliwości finansowania tej współpracy. W uznaniu działań na rzecz promocji i rozwoju szkolnictwa zawodowego w Wielkopolsce, wicewojewoda Aneta Niestrawska wspólnie z wielkopolskim kuratorem oświaty Elżbietą Leszczyńską wręczyły wyróżnienia prezesom i dyrektorom firm z regionu. Takie wyróżnienie otrzymała również Fabryka Maszyn Spożywczych " SPOMASZ" Pleszew S.A. dla której wyróżnienie, w imieniu Prezesa Tadeusza Raka odebrał Członek Zarządu Dyrektor Techniczno- Produkcyjny Pan Albin Pera.

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny ZSUG Pleszew
Powiat Pleszewski
Okręgowa Konisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Microsoft School
ProgreCAD - alternatywa dla AutoCAD
mapa serwisu

Serwis internetowy ZSUG używa plików cookies (tzw. ciasteczka) oraz innych technologii w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie akceptujesz stosowanych przez nas technologii, powinieneś natychmiast opuścić tę stronę. W przeciwnym wypadku kliknij na przycisk Akceptuję.