Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych

w Pleszewie

Oferty pracy 2019Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Święto patrona szkoły Hipolita Cegielskiego

Święto patrona szkoły Hipolita Cegielskiego30 listopada 2018 r. minęła 150 rocznica śmierci Hipolita Cegielskiego patrona naszej szkoły. W tym dniu uczniowie klas pierwszych mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat tego wybitnego Wielkopolanina, patrioty, nauczyciela i przedsiębiorcy. W oparciu o przygotowane materiały uczniowie poznali życiorys H. Cegielskiego, a następnie mieli do rozwiązania zadania oraz krzyżówkę jemu poświęconą.

 

Głównym punktem Święta patrona szkoły był uroczysty apel. W tym roku apel ten przybrał formę benefisu na cześć Hipolita Cegielskiego. W czasie trwania uroczystości benefisant otrzymał różne prezenty. Były to: występ dzieci z Przedszkola Słonecznego w Pleszewie, piosenki zagrane i wykonane przez uczniów, szkic przedstawiający postać Hipolita Cegielskiego na tle naszej szkoły, czy też pokaz fit Ballu w wykonaniu dziewczyn z klas I Branżowej Szkoły pierwszego stopnia.

Całość zakończyło wspólne wykonanie piosenki „Weź nie pytaj” Pawła Domagały, po którym zaproszeni goście i uczniowie poczęstowani zostali słodkimi wypiekami przygotowanymi w naszej szkolnej kawiarence.

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim najmłodszym uczestnikom Święta patrona szkoły - naszym gościom z Przedszkola Słonecznego w Pleszewie oraz ich opiekunkom Pani Dorocie Waliszewskiej - Kot i Pani Romanie Szulczyńskiej. Występ przedszkolaków był prawdziwą perełką naszego szkolnego święta. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w organizację Święta patrona szkoły uczniom i nauczycielom, a są to: Rzekiecka Katarzyna kl. I c BS, Bródka Julia kl. I c BS, Czajczyński Jakub kl. I c BS, Olejniczak Karolina kl. I c BS, Olejniczka Kinga kl. I c BS, Szymczak Weronika kl. I c BS, Glapińska Zuzanna kl. I a BS, Kulińska Wiktoria kl. I a BS, Makowiecka Małgorzata kl. I a BS, Setecka Dominika kl. I a BS, Swędrowska Marta kl. I b BS, Szymańska Julia kl. I b BS, Urbaniak Weronika kl. I b BS, Wałęsa Sebastian kl. I e BS, Herzog Mikołaj kl. I e BS, Jachowicz Karol kl. I e BS, Jaśkiewicz Wiktor kl. I e BS, Ratajczak Sandra kl. II a BS, Gauza Sebastian kl. III d ZSZ oraz nauczyciele: Grzegorz Kwiatek, Sabina Guz i Małgorzata Chudzyńska.

Robert Kuźdub i Violetta Ryżek

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny ZSUG Pleszew
Powiat Pleszewski
Okręgowa Konisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Microsoft School
ProgreCAD - alternatywa dla AutoCAD
mapa serwisu

INFORMACJA O PLIKACH COOKIES (Ciasteczka)

Serwis internetowy ZSUG używa plików cookies (tzw. ciasteczka) oraz innych technologii w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie akceptujesz stosowanych przez nas technologii, powinieneś natychmiast opuścić tą stronę. W przeciwnym wypadku kliknij na przycisk Zrozumiałem. Czytaj więcej…

Zrozumiałem