Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych

w Pleszewie

 • Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej
 • Koronawirus: informacje i zalecenia
 • Szkoła wielu kierunków i wielu możliwości rozwoju osobistego
 • Zaufały nam pokolenia - ZSUG

Dzisiaj prezentujemy zawód -Technik Usług Fryzjerskich

fryzjer zawodTechnik usług fryzjerskich pozwala na prowadzenie kompleksowych usług doradztwa w dziedzinie stylizacji, strzyżeń i pielęgnacji włosów. Podczas cyklu nauczania każdy z uczniów odbywa zajęcia praktyczne w szkole i salonach fryzjerskich Pleszew/Kalisz, które umożliwiają zdobycie doświadczenia oraz umiejętności fryzjerskich. Poza zajęciami w pracowni uczniowie poznają tajniki higieny, materiałów fryzjerskich, technologii fryzjerskiej, stylizacji oraz podstaw przedsiębiorczości i organizacji salonu fryzjerskiego.

 

 

NAUKA W NASZEJ SZKOLE UMOŻLIWIA:

zdobycie tytułu technika usług fryzjerskich oraz uzyskanie świadectw potwierdzających kwalifikacje:

 • A.19 Wykonywanie zabiegów
 • A.23 Projektowanie fryzur
 • przystąpienie do egzaminu maturalnego i po jego zdaniu kontynuowanie nauki na studiach

PREDYSPOZYCJE ZAWODOWE

Technik usług fryzjerskich powinien charakteryzować się:

 • zdolnościami manualnymi
 • zainteresowaniem branżą fryzjerską
 • zmysłem plastycznym
 • kreatywnością
 • poczuciem estetyki
 • umiejętnością nawiązywania kontaktów

MOŻLIWOŚCI DALSZEGO KSZTAŁCENIA

ZSUG - brazowe technikum 2018W czasie nauki uczniowie zdają egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Pomyślnie zdane egzaminy oraz ukończenie szkoły dają tytuł technika usług fryzjerskich. Egzamin maturalny daje możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych.

W trakcie nauki uczeń po ukończeniu 18 roku życia może zdobyć dodatkowe kwalifikacje w branży kosmetycznej na kwalifikacyjnych kursach zawodowych lub po ukończeniu szkoły w szkole policealnej poszerzyć posiadane kwalifikacje o nowy zawód.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Absolwent naszej szkoły kształcącej w zawodzie technik usług fryzjerskich może podejmować pracę w: salonach fryzjerskich, salonach kosmetyczno – fryzjerskich jako specjalista szkoleniowiec, może też otworzyć własną działalność gospodarczą.

 

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny ZSUG Pleszew
Powiat Pleszewski
Okręgowa Konisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Microsoft School
ProgreCAD - alternatywa dla AutoCAD
SKS - Szkolny Klub Sportowy
mapa serwisu

Serwis internetowy ZSUG używa plików cookies (tzw. ciasteczka) oraz innych technologii w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie akceptujesz stosowanych przez nas technologii, powinieneś natychmiast opuścić tę stronę. W przeciwnym wypadku kliknij na przycisk Akceptuję.