Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych

w Pleszewie

PRACA DO CIEBIE NIE PRZYJDZIE - TY IDŹ DO PRACODAWCY
skorzystaj z naszej wyszukiwarki

BEZPIECZNIE OD STARTU - etap regionalny konkursu za nami

konkurs bhp10 kwietnia br. w Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu odbył się etap regionalny XVIII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY DLA UCZNIÓW Z ZAKŁADÓW RZEMIEŚLNICZYCH "BEZPIECZNIE OD STARTU". Uczestniczyli w nim uczniowie Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie: Mateusz Walendowski z klasy 2A zsz, Mariusz Łusiak z kl.2C zsz, Dawid Majchrzak z kl.2C zsz, którzy reprezentowali Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie oraz Patrycja Woźniak z kl.3A zsz z Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości Związek Pracodawców w Kaliszu.

 

Celem konkursu "BEZPIECZNIE OD STARTU" jest popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów zawodu w rzemiośle. W konkursie brali udział pracownicy młodociani zatrudnieni w celu nauki zawodu oraz uczniowie odbywający praktykę w zakładach rzemieślniczych z południowej Wielkopolski. W części pisemnej wszyscy uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania testowe z zakresu: prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ppoż. oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Do finału zakwalifikowało się sześciu uczestników, którzy uzyskali największą ilość punktów po rozwiązaniu testu. Wśród nich znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie Mateusz Walendowski, po części pisemnej zajmując I lokatę i Mariusz Łusiak, po części pisemnej plasujący się na II miejscu. Liczba uzyskanych punktów decydowała o wyłonieniu zwycięzcy i o ustaleniu kolejności pozostałych miejsc zajętych przez finalistów. Jak się okazało Mateusz zajął I, a Mariusz IV miejsce. Tym samym Mateusz zakwalifikował się do etapu ogólnokrajowego, w którym będzie reprezentował Izbę Rzemieślniczą w Kaliszu. W klasyfikacji ogólnej Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie reprezentowany przez uczniów naszej szkoły zajął I miejsce, do czego niewątpliwie przyczyniły się wyniki uzyskane indywidualnie przez poszczególnych reprezentantów drużyny cechowej: Mateusza Walendowskiego, który odbywa kształcenie zawodowe praktyczne w zawodzie monter instalacji i urządzeń sanitarnych w Zakładzie Ślusarsko-Instalatorskim pana Hieronima Garsztki w Pleszewie, Mariusza Łusiaka, odbywającego kształcenie zawodowe praktyczne w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w Zakładzie malarskim pana Leszka Kowalczykiewicza w Pleszewie i Dawida Majchrzaka kształcącego się w zawodzie elektryk w firmie Elspaw pana Piotra Owczarza. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy, a zwycięzca i finaliści dodatkowo cenne nagrody rzeczowe. Naszej drużynie Starszy Cechu Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie, pan Sławomir Pisarski, ufundował szkolenie z zakresu operatora wózka widłowego. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu .

Za Mateusza trzymamy kciuki w zmaganiach konkursowych na etapie ogólnokrajowym!

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny ZSUG Pleszew
Powiat Pleszewski
Okręgowa Konisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Microsoft School
ProgreCAD - alternatywa dla AutoCAD
mapa serwisu

INFORMACJA O PLIKACH COOKIES (Ciasteczka)

Serwis internetowy ZSUG używa plików cookies (tzw. ciasteczka) oraz innych technologii w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie akceptujesz stosowanych przez nas technologii, powinieneś natychmiast opuścić tą stronę. W przeciwnym wypadku kliknij na przycisk Zrozumiałem. Czytaj więcej…

Zrozumiałem