Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych

w Pleszewie

  • Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej
  • Koronawirus: informacje i zalecenia
  • Szkoła wielu kierunków i wielu możliwości rozwoju osobistego
  • Zaufały nam pokolenia - ZSUG

Przyjazna Szkoła - Nasza Szkoła

"Nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu "przyjazna szkoła" realizowanego przez Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła", który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa."

"Przyjazna szkoła", jest największym i jedynym ogólnopolskim projektem edukacyjnym w 2007 roku, realizowanym ze środków MEN oraz Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ma na celu wyrównywać szanse edukacyjne młodzieży, jednocześnie motywując ją do kontynuowania nauki. Przybliżyć szkołę społeczeństwu jako miejsce integracji społecznej, wykorzystując przy tym zajęcia pozalekcyjne z młodzieżą.
Projekt zakłada wdrożenie 315 projektów rozwojowych dla szkół  z całej Polski, uwzględniając ich indywidualną lokalną specyfikę. Jedyną szkołą powiatu pleszewskiego zakwalifikowaną do projektu jest nasza placówka Zespół Szkół Usługowo- Gospodarczych w Pleszewie.

W pierwszym etapie, właściwej realizacji projektu, przeszkolonych zostanie 315 nauczycieli opiekunów. Szkolenia przygotują nauczycieli do opracowania i wdrożenia programów rozwojowych szkół, zgodnie z założeniami merytorycznymi projektu. W drugiej fazie, nastąpi wdrożenie opracowanych projektów rozwojowych, z uwzględnieniem stosowania nowoczesnych technologii internetowych i e-learningu w procesie nauki oraz organizacji zajęć pozalekcyjnych. Zarówno na etapie przygotowywania jak i wdrażania programu, prowadzone będzie wsparcie doradcze dla nauczycieli. Nad poprawnym przebiegiem projektu, będzie czuwało biuro projektu - znajdujące się w siedzibie Stowarzyszenia w Mysłowicach, 16 Koordynatorów Regionalnych i zespół ekspertów z różnych dziedzin.
Nad promocją projektu będzie czuwała Polska Akademia Public Relations - Partner ds. wizerunku i PR Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła". Ewaluacja projektu pozwoli na szersze stosowanie wypracowanych rozwiązań.

Strona internetowa Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła" ps.org.pl

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny ZSUG Pleszew
Powiat Pleszewski
Okręgowa Konisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Microsoft School
ProgreCAD - alternatywa dla AutoCAD
SKS - Szkolny Klub Sportowy
mapa serwisu

Serwis internetowy ZSUG używa plików cookies (tzw. ciasteczka) oraz innych technologii w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie akceptujesz stosowanych przez nas technologii, powinieneś natychmiast opuścić tę stronę. W przeciwnym wypadku kliknij na przycisk Akceptuję.