Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych

w Pleszewie

  • Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej
  • Koronawirus: informacje i zalecenia
  • Szkoła wielu kierunków i wielu możliwości rozwoju osobistego
  • Zaufały nam pokolenia - ZSUG

Szkoła kluczowych kompetencji

SEMINARIA

Seminarium dla Organu prowadzącego, pracowników oświaty, przedsiębiorców, rynku pracy.

W celu inauguracji realizacji Projektu zostały zorganizowane seminaria mające na celu omówienie założeń projektu oraz zaangażowanie osób ze środowisk lokalnych i samorządowych w działania zmierzające do wytyczenia kierunków kształcenia zawodowego. W Pleszewie spotkanie to odbyło się 30 marca 2010r.

30 marca 2010 r. w siedzibie Starostwa Powiatu Pleszewskiego, odbyło się seminarium rozpoczynające działania w projekcie "Szkoła Kluczowych Kompetencji"-ponadregionalnego programu rozwijania umiejętności uczniów szkół Polski centralnej i południowo - wschodniej. W seminarium uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium Oświaty, organu prowadzącego, dyrektorzy oświatowych jednostek organizacyjnych powiatu pleszewskiego, pracodawcy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz nauczyciele naszej szkoły.

Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji kluczowych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, umożliwiających im aktywne uczestnictwo w rynku pracy i gospodarce opartej na wiedzy. Do realizacji projektu zakwalifikowało się 15 szkół województwa wielkopolskiego, w tym i nasza placówka. Dzięki działaniom podejmowanym w projekcie już od września przez kolejne trzy lata uczniowie klas zasadniczej szkoły zawodowej, będą mogli korzystać z dodatkowej oferty zajęć pozalekcyjnych (z matematyki, przedsiębiorczości, technologii informacyjnej, języka obcego), nieodpłatnych pomocy dydaktycznych, wycieczek - tzw. obozów naukowych i innych ciekawych przedsięwzięciach. Wszystko po to, by wzbogacić ofertę edukacyjną naszej szkoły i przygotować naszych przyszłych absolwentów do wymagań rynku pracy.


WARSZTATY

Głównym zadaniem realizowanym w ramach Projektu jest opracowanie i wdrożenie autorskich programów nauczania, będących bazą do wszystkich działań w ramach Projektu. Programy autorskie uwzględniać będą kształtowanie kompetencji kluczowych, potrzeby rynku pracy: lokalnego, regionalnego i europejskiego.
Istotnym zadaniem dla nauczycieli, którzy pracują nad napisaniem tych Programów jest również połączenie nauczania na przedmiotach ogólnych w zakresie 4 kompetencji kluczowych: języków obcych, technologii informacyjnej, przedsiębiorczości oraz kompetencji matematycznych i naukowo technicznych z nauczaniem na przedmiotach zawodowych, kładąc nacisk na. profil kształcenia zawodowego klasy, w której program będzie wdrażany.


Zajęcia na Wydziale Prawa i Administracji w Poznaniu

W dniu 8 grudnia 2010 r. grupa 40 uczniów klas pierwszych zasadniczej szkoły zawodowej uczestniczyła w dodatkowych zajęciach na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Nasi uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach z zakresu różnych kompetencji kluczowych: z przedsiębiorczości, technologii informacyjnej, języków obcych, matematyki. Udział uczniów w tych edukacyjnych wyjazdach był możliwy, dzięki realizowanemu od 1 września 2010 r. w naszej szkole projektowi " Szkoła Kluczowych Kompetencji". Zajęcia na uczelni wyższej trwały od godz. 10.00- 13.30, uczniowie otrzymali materiały wykorzystywane podczas ćwiczeń, mogli też liczyć na ciepły posiłek. Całość finansowana ze środków unijnych. Wrażenia uczestników po powrocie z Poznania - pozytywne, już dzisiaj deklarują chęć udziału w kolejnych wyjazdach.
Następna tura nowych, edukacyjnych doświadczeń w ramach kół naukowych już wkrótce.


Zobacz również:

MIK i LD w ZSUG w roku szkolnym 2010/2011

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny ZSUG Pleszew
Powiat Pleszewski
Okręgowa Konisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Microsoft School
ProgreCAD - alternatywa dla AutoCAD
SKS - Szkolny Klub Sportowy
mapa serwisu

Serwis internetowy ZSUG używa plików cookies (tzw. ciasteczka) oraz innych technologii w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie akceptujesz stosowanych przez nas technologii, powinieneś natychmiast opuścić tę stronę. W przeciwnym wypadku kliknij na przycisk Akceptuję.