Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych

w Pleszewie

  • Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej
  • Koronawirus: informacje i zalecenia
  • Szkoła wielu kierunków i wielu możliwości rozwoju osobistego
  • Zaufały nam pokolenia - ZSUG

Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego

Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana ŻeromskiegoW ramach edukacji czytelniczo medialnej, prowadzonej przez nauczycieli bibliotekarzy z naszej szkoły, we wrześniu i październiku zostały przeprowadzone lekcje, na których młodzież czytała Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Kontynuując tradycje Narodowego Czytania Dzieł Literackich, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego i historii czytając, słuchając i oglądając fragmenty tego wybitnego dzieła. Słowo wstępne i ciekawostki dotyczące losów głównego bohatera i okoliczności powstania utworu, w prosty sposób przekazała młodzieży polonistka- Pani Violetta Ryżek Wydarzenie to miało miejsce 31 października br. w bibliotece szkolnej ZSUG w Pleszewie.

 

Wcześniej, bo już we wrześniu na zaproszenie Domu Kultury w Czerminie ,młodzież naszej szkoły: Aleksandra Pera z klasy 3C, Bartosz Szymański oraz Mikołaj Lewicz z klasy 2A mieli także okazję czytać fragmenty tej powieści. Ponadto wysłuchali na żywo autentycznych wspomnień osób, którym udało się przeżyć II wojnę światową. Dowiedzieli się, jak ważna w życiu jest wolność, patriotyzm, rodzina i poczucie bezpieczeństwa.

To była prawdziwa lekcja nie tylko języka polskiego, historii, ale przede wszystkim życia.

Wszystko to, co młodzież zobaczyła i usłyszała zarówno w bibliotece szkolnej, jak i w domu kultury wpisało się w piękny czas, obchodów 100 -lecia odzyskania niepodległości.

Pamiątką po tym wydarzeniu są nie tylko zdjęcia, ale także oryginalna pieczęć z Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej, odciśnięta na jednym z egzemplarzy Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, które znajduje się w zbiorach naszej biblioteki.

Violetta Ryżek

Grzegorz Kwiatek

Sabina Guz

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny ZSUG Pleszew
Powiat Pleszewski
Okręgowa Konisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Microsoft School
ProgreCAD - alternatywa dla AutoCAD
mapa serwisu

Serwis internetowy ZSUG używa plików cookies (tzw. ciasteczka) oraz innych technologii w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie akceptujesz stosowanych przez nas technologii, powinieneś natychmiast opuścić tę stronę. W przeciwnym wypadku kliknij na przycisk Akceptuję.