Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych

w Pleszewie

Oferty pracy 2019Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

100 rocznica odzyskania niepodległości – koncert pt.: „Mam serce biało – czerwone”

koncert serce mamW piątek 9 listopada 2018 r. w naszej szkole miał miejsce koncert pt.: „Mam serce biało – czerwone”, będący głównym punktem obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole. Pierwszym elementem koncertu było wspólne zaśpiewanie czterech zwrotek hymnu Mazurka Dąbrowskiego, o godz. 11.11 w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. W części artystycznej koncertu zaprezentowane zostały najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości 11 listopada 1918 r. Przedstawione zostały postaci Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego – Ojców odrodzonej, po 123 latach zaborów Polski.

 

Mam serce biało – czerwone

Losy Polaków sprzed 100 lat zilustrowane zostały scenkami przedstawiającymi pierwsze chwile niepodległej Polski i reakcje Polaków oraz piosenki patriotyczne jak: „Pierwsza kadrowa”, „My pierwsza Brygada”, „Wojenko, Wojenko”, „Przytul Polskę do serca” czy też „A jeśli nie wrócę”.

W czasie uroczystości wykorzystano również filmy specjalnie przygotowane dla naszej szkoły przez dzieci z katolickiej szkoły podstawowej imienia Św. Anny w Basingstoke w Wielkiej Brytanii, zawierające życzenia dla Polski i naszej szkoły z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Kolejną niespodzianką dla uczniów naszej szkoły był film nakręcony przez żołnierzy 16 Jarocińskiego batalionu remontu lotnisk w Jarocinie, w którym absolwent naszej szkoły kapral Damian Marciniak - wraz ze swoimi kolegami, pokazuje jak wygląda służba wojskowa. Końcowym akcentem części artystycznej uroczystości był taniec z flagami wykonany przez uczniów klasy I a i I c BS.

koncert serce mam01W czasie trwania koncertu rozstrzygnięte zostały konkursy klasowe pt.: „Kodeks współczesnego patrioty”, Alfabet Niepodległości” oraz „Ja i moja rodzina dla Niepodległej”. Zwycięzcami tych konkursów zostały odpowiednio klasy III d ZSZ, Id BS oraz Joanna Bała, Zuzanna Ast i Julia Winiecka. Wszystkie przygotowane prace stały na wysokim poziomie artystycznym, a ich autorzy czyli poszczególne klasy wykazały się niebywałą kreatywnością. W ramach wyróżnienia, zarówno za przygotowane prace, jak i stroje z elementami biało – czerwonymi, wszystkie klasy obecne na koncercie „Mam serce biało – czerwone” otrzymały słodki prezent czyli rogale. Na zakończenie uroczystości wszyscy jego uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Ponadto każda z klas mogła zrobić sobie klasowe selfie.

W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom zaangażowanym w organizację koncertu oraz nauczycielom za okazaną pomocom i wyrozumiałość. Możecie być dumni ze swojej pracy, dla odrodzonej Polski zorganizowanie koncertu pt.: „Mam serce biało – czerwone” w 100 rocznicę odzyskania niepodległości było wspaniałym prezentem.

Robert Kuźdub

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny ZSUG Pleszew
Powiat Pleszewski
Okręgowa Konisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Microsoft School
ProgreCAD - alternatywa dla AutoCAD
mapa serwisu

INFORMACJA O PLIKACH COOKIES (Ciasteczka)

Serwis internetowy ZSUG używa plików cookies (tzw. ciasteczka) oraz innych technologii w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie akceptujesz stosowanych przez nas technologii, powinieneś natychmiast opuścić tą stronę. W przeciwnym wypadku kliknij na przycisk Zrozumiałem. Czytaj więcej…

Zrozumiałem