Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych

w Pleszewie

PRACA DO CIEBIE NIE PRZYJDZIE - TY IDŹ DO PRACODAWCY
skorzystaj z naszej wyszukiwarki

Certyfikat „Szkoły Niepodległej”

Certyfikat „ Szkoły Niepodległej”„ Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój tryumf w dniu dzisiejszym. Półtora wieku marzeń o wolnej Polsce czekało swego ziszczenia w obecnej chwili. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej ciężkiej nocy cierpień.
W tej godzinie wielkiego serc polskich bicia czuję się szczęśliwym, że przypadł mi zaszczyt otwierać Sejm polski, który znowu będzie domu swego ojczystego jedynym panem i gospodarzem…”

Naczelnik Państwa Józef Piłsudski,
Przemówienie na otwarcie Sejmu Ustawodawczego
10 lutego 1919 r.

Dokładnie 8 lutego 2019 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie zebrali się uczestnicy programu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Niepodległa 1918-2018. W tej podniosłej uroczystości uczestniczyli między innymi: Marek Kuchciński- Marszałek Sejmu RP, Stanisław Karczewski Marszałek Senatu RP oraz Prezes Rady Ministrów- Mateusz Morawiecki. W tym zacnym gronie znalazł się również nasz nauczyciel Robert Kuźdub- reprezentujący Zespół Szkół Usługowo- Gospodarczych w Pleszewie, który odebrał dla naszej szkoły Certyfikat „ Szkoły Niepodległej”

Nasza szkoła zrealizowała siedem zadań i w wyznaczonym terminie przesłała sprawozdania będące potwierdzeniem „wędrówki” po Miano Szkoły Niepodległej – wędrówki wyznaczonej szlakami: Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Współtwórców Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości i Pierwszych Dni Wolności. Do programu zgłosiło się czterysta szkół i przedszkoli z całej Polski, ale zaledwie 215 udało się przejść symboliczny szlak i osiągnąć cel. Z Wielkopolski wyróżniono tym zaszczytnym mianem zaledwie 6 szkół, w tym naszą szkołę. Udało się nam to osiągnąć dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli ZSUG, którym serdecznie dziękuję.

Zobacz gallerię z uroczystości

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny ZSUG Pleszew
Powiat Pleszewski
Okręgowa Konisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Microsoft School
ProgreCAD - alternatywa dla AutoCAD
mapa serwisu

INFORMACJA O PLIKACH COOKIES (Ciasteczka)

Serwis internetowy ZSUG używa plików cookies (tzw. ciasteczka) oraz innych technologii w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie akceptujesz stosowanych przez nas technologii, powinieneś natychmiast opuścić tą stronę. W przeciwnym wypadku kliknij na przycisk Zrozumiałem. Czytaj więcej…

Zrozumiałem