Szukaj w serwisie:
 

2 lutego obchodzę swoje zawodowe święto

Czy wiesz, jakie święto obchodzimy 2 lutego?
Patrycja Bryl (kl. IIc zsz):
  Tak, oczywiście! Jest to Dzień Handlowca :) Ten dzień nie jest mi obcy i jednoznacznie kojarzy mi się z moim zawodem.
 
Dlaczego wybrałaś naukę w zawodzie sprzedawca?
Z początku nie mogłam się zdecydować, po prostu nie miałam określonego pomysłu na kontynuowanie swojej nauki po ukończeniu gimnazjum. Chciałam szybko zdobyć konkretny zawód i jak najszybciej zacząć pracować! Doszłam do wniosku, że w tym zawodzie będę się najlepiej realizowała!
 
Co skłoniło Cię do wybrania tego zawodu?
Lubię kontakt z ludźmi! Cieszę się więc, gdy mogę doradzać klientom przy zakupie towaru.
 
W jakim sklepie odbywasz więc praktyki?
Jest to sklep odzieżowy "Avanti", handlujemy odzieżą damską i męską. 

 

To_wlasnie_Patrycja_Bryl_2_lutego_obchodzi_swoje_zawodowe_swieto

Co zamierzasz porabiać po ukończeniu szkoły zawodowej, masz już jakieś plany?
Tak! Po ukończeniu tej szkoły zamierzam kontynuować naukę w liceum w tzw. systemie zaocznym - oczywiście w Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych! Jeśli udałoby mi się połączyć naukę z wykonywaniem ciekawej pracy, to stałoby się to moim spełnienieniem marzeń! Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby to była praca wykonywana w zawodzie, którego się aktualnie uczę w naszej szkole oraz na zajęciach praktycznej nauki zawodu w sklepie pani Teresy Szymury! 
 
Jakie są największe atuty praktyk w sklepie "Avanti"?
Największym plusem są ludzie, z którymi mam okazję współpracować. Dzięki tej pracy mogłam nawiązać nowe kontakty i poszerzyć grono swoich znajomych. Poza tym mam okazję poznać lepiej świat mody, ponieważ w naszym sklepie w asortymencie sprzedaży posiadamy m.in. odzież importowaną z Francji, a więc państwa które wszystkim przecież kojarzy się z modą.
 
Co poczytujesz sobie za minus nauki w zawodzie sprzedawcy?
Nie nazwałabym tego minusem, ale sklep otwierany jest dopiero o godzinie dziesiątej. Przez to spędzam w nim cały dzień. Pracę kończę o godzinie osiemnastej, nie mam więc już zbyt wiele czasu dla siebie... Gdy wracam do domu, jest już dosyć późno, bo jakby tego było mało, dojazd pochłania mi jeszcze dodatkowy czas, ale nie narzekam! 

Jak sądzisz, czy uda Ci się po skończeniu naszej szkoły znaleźć pracę w swoim zawodzie?
Myślę, że nie będzie z tym problemu, ponieważ w dzisiejszych czasach powstaje dużo nowych galerii handlowych i sądzę, że w ten sposób otworzy się i dla mnie szansa na znalezienie pracy w wyuczonym zawodzie.
 
Na zakończenie naszej rozmowy powiedz, co robisz w wolnych chwilach, jakie są Twoje zainteresowania?
Interesuję się historią. A w wolnych chwilach udzielam się charytatywnie, pomagam osobom niepełnosprawnym. Należę też do klubu edukacyjnego "4H". W tym klubie tworzymy różne projekty, np. "Asy Biznesu" (dotyczył on zaplanowania własnego przedsiębiorstwa) i jeździmy na zjazdy edukacyjne, na których można spotkać uczestników tego klubu z całej Polski i wziąć udział w wymianie międzynarodowej. Na nudę więc nie narzekam!

Rozmawiała: Agata Żabińska
Foto:
archiwum bohaterki wywiadu

Kliknij, aby przejsc na poczatek artykulu Wydrukuj ten artykul

XHTML 1.0 Valid Partnet - Twój Partner WWW Internecie